Co je olejové čištění pleti

Může to vypadat zvláštně, čistit pleť olejem, zvláště, pokud máte mastnou pleť. Opak je však pravdou a používání přírodních olejů k jemnému čištění pleti smysl má. Podstatou metody čištění pleti olejem (OCM = oil cleansing method) je používání přírodních olejů, ať už samostatně, nebo v různých kombinacích, k čištění pleti a navrácení její přirozené rovnováhy. Metoda zanechává čistější, víc vyživenou a hydratovanou pleť než při používání běžných pleťových mýdel a pleťových odličovadel.

Jak funguje metoda olejového čištění pleti

Základním principem čištění olejem je ten, že olej, kterým je pleť masírována, rozpouští mastnotu, která zatvrdla spolu s nečistotami a uzavřela se v pórech. Jednoduše řečeno, když budete pleť masírovat olejem, rozpustí nahromaděnou mastnotu spolu s nečistotami a uvolní z pórů.

Jazykem chemie, stejné rozpouští stejné. Nejlepším způsobem rozpuštění nepolárního rozpouštědla, jako je kožní maz, je použití stejného nepolárního rozpouštědla, tedy oleje. 

Použitím správného oleje vyčistíte pleť od špíny a bakterií přirozeně, šetrně a efektivně. Nahradíte usazený kožní maz se špínou, odumřelými buňkami a dalšími nečistotami účinným přírodním olejem, který pomůže regenerovat, chránit a vyživit pleť. 

Při správném a pravidelném používání metody čistění pleti olejem vyčistíte pleť mastnou, ale i suchou, citlivou, s černými tečkami či akné. Metoda zanechává pleť zdravou, hydratovanou a vyrovnává maštění pleti.

Skutečně funguje? 

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že masírování pleti olejem funguje. A o to hned z několika důvodů. Ten první je, že přímo cítíte, jak se nečistoty uvolňují. Ty další důvody vycházejí z vlastností olejů, které jsou na metodu olejového čištění pleti používány. Každý rostlinný olej, ideálně lisovaný za studena, má trochu odlišné účinky na pleť. Některý má více protizánětlivé účinky, jiný má výhody v odstranění pigmentových skvrn (jako je například švestkový olej). V neposlední řadě již samotná masáž pleti prospívá. Masírováním pleti dochází k jejímu lepšímu prokrvení, což samo o sobě podporuje její přirozené regenerační schopnosti.

Jaký olej je pro metodu olejového čištění pleti nejlepší

Který olej vybrat záleží jen na vás. Nejčastěji se používají ricinový nebo olivový olej. Ale jakýkoliv jiný rostlinný olej lze použít. Stačí si jen vybrat, který vám bude vyhovovat. Každý má trochu odlišné benefity. Jen pozor u ricinového oleje, ten nepoužívejte neředěný, vždy smíchejte s jiným olejem. Vybrat si můžete z široké řady rostlinných olejů lisovaných za studena přímo tady na eshopu.

Nejpoužívanější oleje pro olejové čištění pleti je olivový olej, ricinový, sladký mandlový olej, avokádový, slunečnicový, z meruňkových jader, arganový, jojobový nebo olej z hroznových semen.

Jak probíhá olejové čištění pleti

Naneste malé množství oleje, přibližně jedna čajová lžička, na pleť. Jemnými krouživými pohyby masírujte pleť. Pokožku masírujte alespoň minutu, ale pokračovat můžete až do patnácti minut. Tak dlouho, jak vám to bude příjemné. 

Poté namočte žínku nebo malý ručník do horké vody, vyždímejte a přiložte na obličej. Nechte působit alespoň minutu nebo až do vychladnutí a poté pleť otřete. Tím odstraníte zbytky oleje a všechny nečistoty.

Jak často provádět čištění pleti olejovou metodou

Metoda by se neměla používat častěji než jednou denně. Na druhou stranu nemusíte tuto metodu používat pravidelně. Můžete si vytvořit takový malý rituál čištění pleti například jednou týdně. Kdy můžete pleť před nanesením oleje na chvíli nahřát nad parou a poté masírovat pleť s olejem. Ideální je čistit olejem pleť před spaním.

Nástrahy metody

Může se stát, že během týdne až dvou bude vaše pleť ještě více mastná, než obvykle. Možná vám přibude pár pupínků. Nelekejte se. Je to jen dočasné, než se pleť zbaví opravdu všech nečistot. 

Zdroje:

Metoda olejového čištění pleti pro přirozeně krásnou pleť

Vše, co potřebujete vědět o OCM